Abyste mohli dopadnout zločince, musíte myslet jako on…

 

Penelope Garcia

Herečka: Kirsten Vangsness
Postavení v týmu: SA (special agent), technická analytička

Penelope Garciová, často oslovovaná „Garci“, je audiovizuální techničkou týmu na velitelství BAU v Quanticu. Když mluví s Morganem, rádi se častují výrazy jako „beruško“, „krásná tvářičko“, „pusinko“, „cukroušku“ atd.. Garciová také ráda při zvedání telefonů odpovídá do sluchátka větami typu „Ústředna Všechnovím, jak mohu být nápomocna?“ Je zapálená do online her, zejména MMORPG (Massively multiplayer online role-playing game - volně přeloženo jako hromadná online hra na virtuální hrdiny - ve smyslu virtuálních postav).

Mnohokrát se rozplakala, když se musela dívat na přímý přenos vraždy nebo na otřesné fotky a záběry vražd, které tým vyšetřuje. Často se těmito záběry musí probírat velice důkladně, protože je analyzuje a hledá v nich souvislosti, díky nimž je pak tým schopen pokročit ve vyšetřování. Všichni ji ale považují za smíška, slunce a jednoznačně pozitivní osobnost v týmu a úřadu obecně, a dodává jim na síle dělat tuto depresivní a ubíjející práci.

Garciová byla ve třetí sezóně postřelena jedním z pachatelů, který ji kvůli tomu pozval nejdříve na schůzku. Nakonec se ukáže, že se náhodou probírala případy, které mohly odhalit, že se jedná o anděla smrti - záchranáře, který schválně střílel po lidech, aby je pak mohl zachraňovat. Paradoxně Garciová něvěděla, že na něco takového narazila - to vyplynulo až z následného vyšetřování. Od chvíle, kdy se uzdravila, chodí s technickým analytikem Kevinem Lynchem, který ji po dobu její neschopnosti nahrazoval.

Je pravděpodobně jedinou osobou, které Derek Morgan důvěřuje, a jsou nejlepšími přáteli. Zajímavostí je, že se Garci bojí klaunů.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one