Abyste mohli dopadnout zločince, musíte myslet jako on…

 

Jennifer J. Jareau

Herečka: AJ Cook
Postavení v týmu: SSA (supervisory special agent), speciální agent FBI - Útvaru analýzy chování (BAU) - zajišťuje styk s veřejností

Jennifer si nechává říkat přezdívkou JJ [džej džej], a je tak vedle Hotche jedinou, jíž neoslovují kolegové příjmením. Maturovala na East Allegheny High School nedaleko od Pittsburghu ve státě Pensylvánie. Na škole byla kapitánkou universitního fotbalového týmu, čímž si v maturitním ročníku vysloužila sportovní stipendium na University of Pittsburgh.

Během první sezóny jde na rande s Reidem (na zápas Washington Redskins - americký fotbal), ale žádný další vývoj jejich vztahu v tomto smyslu se nekoná. S Reidem se opět hodně sblíží v druhé sezóně, když je přítomna Reidova únosu, který si pak dává za vinu. Jejich vztah se tímto prohloubí, ale spíše v rovině bratro-sesterské.S

JJ je potencionálně nejcitlivějším článkem týmu, právě proto, že nepracuje tolik v terénu a spíše než na profily zločinců se koncentruje na spojení s veřejností, médii a zejména místními šerify a agenty. Je tedy zprostředkovatelem informací mezi svým týmem a okolím. Silně emocionálně ji proto zasáhne právě Reidův únos (viz výše), při kterém mimo jiné zastřelí smečku psů, kteří na ni útočí, a stejně tak je ochromena, když přímo v BAU zastřelí útočníka, který předtím (ve třetí sezóně) těžce postřelil Garciovou. Tento byl prvním člověkem, kterého kdy zabila.

Během seriálu se zamiluje do detektivního policisty z New Orleans Williama LaMontagne, Jr., kterého ale nejprve před všemi rok tají. Zanedlouho po přiznání otěhotní a přivede na svět syna Henryho. Jeho kmotry se stávají Reid a Garciová. Během doby, kdy je na mateřské, ji v BAU zatupuje agentka Jordan Toddová.
Zajímavosti o JJ:

1) jejím oblíbeným americko-fotbalovým týmem jsou Washington Redskins (právě na jejich zápas ji pozve Reid, když chce jít s JJ na schůzku)
2) jako dítě sbírala motýly
3) bojí se lesů
4) vybírá případy, kterými se pak tým zabývá
5) je výborná v šipkách
6) umí hrát Gin (karetní hra) a párkrát dokázala porazit i Reida
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one