Abyste mohli dopadnout zločince, musíte myslet jako on…

 

Jason Gideon

Herec: Mandy Patinkin
Postavení v týmu: SSA (supervisory special agent), speciální agent FBI - Útvaru analýzy chování (BAU)
Seriál opustil: na počátku 3. sezóny

Gideon byl otcovskou autoritou pro všechny členy týmu. Pomohl Morganovi i Reidovi s nočními můrami, které je trápily. Už od počátku byla jeho postava pronásledována minulostí - nervově se zhroutil po tom, co poslal šest svých mužů do skladiště, ve kterém byla bomba. Všech šest agentů bylo zabito a na Gideona se po tomto incidentu snesla vlna kritiky.

Po sérii emocionálně vyčerpávajících případů během druhé sezóny se začal Gideon cítit „vyhořelý“ (viz syndrom vyhoření). Odebral se na svou chatu, aby si údajně odpočinul. Sem dorazil Reid, který byl znepokojen tím, že o Gideonovi dlouho nikdo nic neví - Gideon věděl, že to bude právě Spencer, kdo ho sem přijede hledat, a tak zde zanechal dopis adresovaný právě Spencerovi. Kromě dopisu našel Reid v chatě už jen Gideonův odznak a zbraň.

Naposled byl Gideon v seriálu viděn na začátku 3. sezóny, kdy se při své cestě zastavil na jídlo u benzínové stanice. Tady zazněla i jeho poslední věta - servírce odpovídal na otázku kam jede - že neví, kam směřuje, ale že bude vědět, až tam dojede. Nato nasedl do auta a odjel neznámo kam.

Gideon byl mistrem ve hře v šach, neustále se mu dařilo porážet Reida. Takto mladého doktora velice motivoval a zásoboval ho výzvami, kterými se Spencer rád zabýval. Právě Spencer měl ke Gideonovi asi nejblíž; byl na něho fixován a považoval ho za otce, protože vlastní otec od nich s matkou utekl, když byl ještě dítě.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one