Abyste mohli dopadnout zločince, musíte myslet jako on…

 

Emily Prentiss

Herečka: Paget Brewster
Postavení v týmu: SSA (supervisory special agent), speciální agent FBI - Útvaru analýzy chování (BAU)

Emily Prentissová je dcerou velvyslankyně Elizabeth Prentissové, která střídavě působila na ambasádě v Ukrajině, Itálii a na Středním Východě. Všechny tyto přesuny znepříjemňovaly život dospívající Emily i celé rodině. Jako důsledek pohrdá Prentissová politikou, zároveň ale hovoří plynně arabsky, španělsky, italsky a částečně i rusky. Narodila se 12. října 197- (nejasné), v roce 1989 maturovala na střední škole Garfield High (na střední vyznávala gothic-styl, kvůli čemuž si ji v současnosti kolegové tu a tam dobírají). Jak se postupně dozvídáme, má za sebou bouřlivou minulost (v 15ti letech šla na potrat, měla neshody s matkou i rodiči svého přítele Matthewa, …) Promovala na Yale v roce 1993 a pro FBI pracovala zhruba 10 let, než nastoupila do BAU.

Do BAU byla nasazena po rezignaci Elle Greenwayové kvůli záměru velitelky sekce Erin Straussové vyměnit agenta Hotchnera na pozici velitele útvaru. Než aby Straussové v tomto záměru vyhověla však raději skončila, a odvolala se na svou nenávist k politice. Později se vše vyjasnilo a Prentissová tak mohla nastoupit zpět do BAU.

Emily sama sebe vidí jako „nerda“; tvrdí, že nikdy nevydrží s mužem dlouho, protože ho odstraší buď její práce nebo právě její „nerdovství“. Morganovi se svěří s tím, že miluje Kurta Vonneguta (americký spisovatel) - on jí odvětí, že ho má taky rád a v debatách o jeho knihách tak prohlubují svůj vztah. Emily s Derekem pojí blízké přátelství, blízký vztah má také k Jordan Toddové, která dočasně zastupuje JJ během její mateřské.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one