Abyste mohli dopadnout zločince, musíte myslet jako on…

 

Derek Morgan

Herec: Shemar Moore
Postavení v týmu: SSA (supervisory special agent), speciální agent FBI - Útvaru analýzy chování (BAU); dočasný velitel týmu (místo Hotche v 5. sezóně)

Morgan působí jako sebevědomá a asertivní osoba. Je synem afroamerického otce a kavkazské matky. Narodil se 20. dubna 1973 (ke dněšnímu dni by tak měl mít 37 let). Má dvě sestry Sarah and Desiree, všichni tři vyrostli v drsné městské čtvrti v Chicagu. Po smrti otce (zemřel, když Derekovi bylo 10 let) se trochu urval z řetězu a jedna bitka mu dokonce vynesla záznam. Potom se dostal se pod vliv koordinátora místního mladického centra (Carla Buforda), ten mu nahrazoval otce a pomáhal mu se studiem, zároveň ho ale sexuálně zneužíval. Morgan navštěvoval vysokou školu Northwestern University, kde se zabýval atletikou (konkrétně měl stipedium na studium amerického fotbalu); stipendium ale ztratil po tom, co si vážně poranil koleno během zápasu.

Má černý pás v judu a vede kurzy sebeobrany FBI. Před BAU působil v protibombové jednotce a sloužil i u chicagské policie. Před nástupem do BAU pracoval taky jako tajný agent (skoro 18 měsíců).

V týmu figuruje jako „nejmužnější“ postava ze všech. Ve třetí sezóně dostane nabídku šéfovat místní pobočce FBI v New Yorku, po tom, co současná šéfová zemřela. On to ale odmítá, a nakonec se stává dočasným velitelem Útvaru analýzy chování (namísto Hotche).

Morgan se za „éry“ Gideona považoval za jeho pravou ruku. Specializuje se na případy spojené s posedlostmi, a má taktéž bohaté znalosti o výbušninách. Příležitostně si s potěšením zaflirtuje s technickou analytičkou Penélope Garciovou, v seriálu jsou prezentováni jako nejlepší přátelé.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one