Abyste mohli dopadnout zločince, musíte myslet jako on…

 

David Rossi

Herec: Joe Mantegna
Postavení v týmu: SSA (supervisory special agent), speciální agent FBI - Útvaru analýzy chování (BAU)

Rossi byl v předčasném důchodě, když se rozhodl pro návrat do BAU. To bylo hned poté, co ze scény zmizel Gideon. Všichni se ho dotazovali na důvod, proč se vrátil, a on tajemně odpovídal, že je v jeho profesní kariéře něco, co ještě nedokončil a musí to napravit. Původně z práce odešel, aby mohl propagovat svou knihu.

Kauzou, která mu nedala spát, byl případ, při němž byli zavražděni (ubiti k smrti) rodiče tří malých dětí. Tady se tak dozvídáme spojitost s náramkem se třemi přívěsky, který Rossi neustále nosí s sebou. Případ se nepodařilo vyřešit a byl tak formálně odložen, Rossi ale každý rok dětem volal, aby jim připomněl, že se na ně nezapomnělo - tedy alepoň že ON nezapomněl. V druhé polovině třetí sezóny se vydává na tehdejší místo činu, tam ho i přes jeho protest následují JJ, Emily a Derek. A společně se jim případ podaří vyřešit.

Ačkoli má Rossi teoreticky splněn cíl, který si dal při návratu do BAU, i nadále zůstává v týmu. Na konci třetí sezóny se prozrazuje, že byl Rossi třikrát ženatý; přesto však nemá žádné děti.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one