Abyste mohli dopadnout zločince, musíte myslet jako on…

 

Paget Brewster* 10. března 1969 (Concord, Massachusetts, USA)

znamení: ryby
výška: 1,73 m
povolání: herečka
stav: zadaná
děti: 0
koníčky: fotografování, zpěv
zajímavosti: napsala pár článků pro magazín Femme Fatale, občas pracuje jako fotograf pro modelingový server SuicideGirls.comKariéra:

Divadlo
Její nadějná, ačkoliv nepřímá cesta k herectví, začala v devadesátých letech, poté, co krátce navštěvovala Parsons School of Design v New Yorku. Než získala svou první roli, v nebroadwayském představení Davida Rabea Hurlyburly, zpívala v undergroundových rockových kapelách Sleeping Pills a Mechanical Bride. V dalších letech pak hrála ještě v představeních Tartuffe, Čtyři psi a kost, Kapitola dvě a Snůška lží. Dobrovolně také vystupovala v rámci programu Young Storytellers Program a její zatím poslední vystoupení na prknech, která znamenají svět, se dehrálo v koemdiální "old-time radio" show The Thrilling Adventure & Supernatural Suspense Hour.

Televize a film
Paget se nijak netají svou náklonností k práci v televizi, kde se také začala její kariéra. Po svých divadelních začátcích v New Yorku se přestěhovala do San Francisca. Ještě jako servírka na sebe upozornila ve veřejném vystoupení Strange America, kde dělala rozhovory a ukázala svůj velký komediální potenciál. Krátce na to prorazila jako moderátorka late-night talk show The Paget Show, vysílanou stanicí KPIX. Svým sympatickým a jiskrným vystupováním v této show zabývající se širokou řadou témat, od vážných rodinných diskuzí až k proměnám travesti královen, zaujala Paget i celostátní stanice jako USA Network a Fox. Ačkoliv si v žánru vedla velmi dobře, navzdory zájmu, nepochybně také díky množství jiných talk-show populárních v té době, skončila The Paget Show již po 65. dílu.
Dveře do světa showbusinessu si však Paget otevřela, a i když zpočátku měla smůlu na projekty (hrála v několika pilotních dílech seriálů pro Fox, které se nakonec do vysílání nezařadily, jako například kriminální Ghost Cop nebo The Expert), nakonec přišla průlomová role v seriálu Přátelé (1997-1998), kde si zahrála hned v šesti epizodách Chandlerovu přítelkyni Kathy.
Pak už následovaly role v dalších převážně komediálních seriálech, v roce 2000  a 2001 si zahrála terapeutku Claire Garlettiovou v seriálu The Trouble with Normal, o rok později nastoupila jako Jessica Greenová v Andy Richter Controls the Universe a hned poté zazářila jako manželka Dr. Craiga"Huffa" Huffstoda ve stejnojmenném seriálu "Huff". Zahrála si i vedlejší role v seriálech Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti a Dva a půl chlapa. V roce 2006 nahradila Lolu Glaudiniovou v hitovém seriálu Myšlenky zločince. Svůj hlas propůjčila také několika animovaným postavám v seriálech jako Godzilla: The Series, Harvey Birdman - Attorney at Law, Tatík Hill a spol. a především American Dad. Dabing je jednou z mála aktivit, kterým se vedle natáčení Myšlenek zločince v současné době věnuje. Proč dává přednost seriálům před filmy zdůvodnila v jednom chatu: "Před třemi lety jsem vlastně natočila čtyři filmy a pak zavolala svému agentovi, ať se mi podívá po nějakém seriálu. Raději chodím každý den do práce se stenými lidmi, buduji s nimi vztahy, jsem ráda, že můžu vídat svou rodinu a přátele, mít domov. Filmy jsou sem a tam zábava, ale nejsou mou první volbou před kvalitou života, kterou můžu mít na seriálu."
I přes to můžeme Paget vidět věkolika filmech, především komediích, více či méně úspěšných. V roce 1998 si zahrála si v televizním debutu Jerryho Bruckheimera Max Q, který byl naprostý propadák, o něco lépe si vedla komedie The Specials z roku 2000. V tomtéž roce si také zahrála s Davidem Hasselhoffem ve filmu Láska na první pohled. V dalších letech se pak objevila ve filmech Samá chvála (2004), vedeljší roli si střihla vedle Tommyho Lee Jonese v komedii Pán domu (2005) a v komedii Malí rošťáci. Svou zatím poslední  hlavní filmovou roli vytvořila v komediálním snímku o lidech, kteří se chtějí naučit plavat The Big Bad Swim (2006).


Osobní život:

Paget se narodila rodičům Hathaway a Galenovi Brewsterovým jako první dítě 10. března 1969. Své jméno má po filmové debutantce z 50. let Debře Pagetové. Její mladší bratr se jmenuje Ivan.
Pget ráda poslouchá kromě jiných Shirley Bassey, Deana Martina, White Zombie, X a Squirrel Nut Zippers. Jedna z jejích oblíbených knížek je Láska za časů cholery. K jejím oblíbeným filmům patří Živí mrtví Petera Jacksona, LA Přísně tajné, Čelisti, Matrix a The Evil Dead Sama Raimiho, také se dívá na Kriminálky, seriál Poldové nebo Plastickou chirurgii.
Od Hugha Hefnera dostala nabídku pózovat pro časopis Playboy, ale ačkoliv ji tato nabídka lákala, z důvodů spojených s kariérou ji odmítla.
Paget žije v Los Angeles v Californii se svým přítelem, basákem rockové kapely Whirlwind Heat Stevem Damstrou.


Paget na internetu

IMDB
http://www.imdb.com/name/nm0108295

Twitter
http://twitter.com/pagetpaget
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one