Abyste mohli dopadnout zločince, musíte myslet jako on…

 

Vznik seriálu

S nápadem a scénářem pilotního dílu nového kriminálního dramatického seriálu přišel mladý connecticutský scenárista Jeff Davis, který pro nápad získal holywoodské společnosti Touchstone Television a Paramount Network Television. V 1. pololetí roku 2005 se tedy filmový štáb pod vedením režiséra Richarda Sheparda vypravil do Vancouveru v Kanadě, kde se započalo natáčení 1. dílu.
Seriál se měl jmenovat Quantico, podle města, ve kterém sídlí Jednotka analýzy chování (Behavioral analysis unit - BAU). Hlavním hrdinou je vedoucí analytik této jednotky Jason Donovan, zkušený odborník (tato postava je inspirována skutečným zakladatelem Jednotky pro výzkum chování FBI, Johnem Douglasem), a dalších pět členů jeho týmu - neoblomný a zásadový velitel jednotky Aaron Hotchner, specialistka na sexuálně motivované zločiny Elle Greenawayová, specialista na násilné zločiny a roleplaying (vžívání se) Derek Morgan, tisková mluvčí a spojka s veřejností Jennifer J. Jareauová a odborník na všechno, chodící encyklopedie, trojnásobný doktor Spencer Reid. Avšak v průběhu natáčení došlo k několika změnám. Seriál byl přejmenován na přiléhavější Myšlenky zločince (v originále Criminal Minds) a změněno bylo i jméno hlavní postavy - z Jasona Donovana se stal Jason Gideon. Ať už to bylo díky scéně, kdy Hotch se svou ženou Haley vybírají jméno pro své dítě a mluví o významu tohoto jména, nebo proto, že Gideon je jméno syna Mandyho Patinkina - představitele vedoucího analytika - nebo z jiných neznámých důvodů, myslím, že obě změny byly k lepšímu.
Premiéru měl pilotní díl na televizní stanici CBS, 22. září 2005 a ačkoliv se zprvu nezdálo, že předběhne ve sledovanosti favoritní Kriminálky, pomalu si získával stále více a více diváků. Především díky výbornému týmu scenáristů, skvělému obsazení, ale také díky značné komunikaci se skalními fanoušky, vychytali tvůrci v průběhu první řady mnoho počátečních chyb, aby se během své druhé řady staly Myšlenky zločince jedním z nejsledovanějších ameriských pořadů.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one