Abyste mohli dopadnout zločince, musíte myslet jako on…

 

Proč Mandy Patinkin odešel?

Ačkoliv spekulací o důvodu jeho odchodu mnoho nebylo a téměř všechny byly správné, konečného potvrzení se fanouškům seriálu a i jeho tvůrcům dostalo až 6. srpna v článku internetového deníku Herald Sun - Mandy Patinkin konečně v několika větách vysvětlil, proč se jednoho dne prostě již neobjevil na place.
Na place Myšlenek zločince vznikla panika, když se Mandy Patinkin, jeden z nejvíce ctěných herců své generace, rozhodl, že má práce na seriálu již dost.

Jeho rozhodnutí dopadlo na jeho herecké kolegy tvrdě, protože před odchodem s nikým z nich nemluvil. Přišli prostě jednoho dne před 18ti měsíci do práce a zjistili, že Patinkin už nebude jejich vedoucím mužem.

A. J. Cooková, která hraje Jennifer Jareauovou, se přiznala, že byla z této novinky nešťastná.
"Byla jsem skutečně smutná," vysvětluje.
"Měla jsem Mandyho ráda, ráda jsem s ním pracovala. Bylo s ním hodně legrace. Zpíval a tancoval. Byl prostě... Byl náše show."

"Když jsme zjistili, že už se nevráítí, tak vznikla ta panika - mám si hledat jinou práci? A pak přišel vztek a zmatek. Jestli ale nemohl být šťastný tady, potom určitě potřeboval dělat cokoliv, co by mu dělalo radost."

Matthew Gray Gubler, který hraje s umaštěnými vlasy, ve vestičce Spencera Reida, dodává: "Přišlo to skutečně odnikud, když se (Patinkin) prostě neukázal. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Měl vážně každého rád, měl fakt rád štáb. Myslím, že to tematika ho nakonec vyčerpala. Myslím, že cítil 'Nechci umřít na tomhle seriálu, pohledy na depresivní mrtvé prostitutky'. Chtěl zemřít při zpěvu na Bradwayi."

Patinkin odhalil v interview pro TVNZ (Nový Zéland), jak hluboce jej temné téma seriálu traumatizovalo.

"Je to kuriózní, nechápu to (násilí v televizi)." řekl.

"V Americe, je to hodinu za hodinou, na každé stanici. Takové seriály jdou jeden za druhým. Lidé to milují, seriál stále zůstává velmi populární.

Moje duše na tom místě musela být, abych mohl hrát svou roli, na tom velmi temném místě. Představte si to, na seriálu tam musíte být 16 hodin denně, rok za rokem. A to mě ničilo. Ničilo to mé srdce a mou duši. To není místo, které byste chtěli navštěvovat každý den.

Velmi mě zneklidňuje fakt, že na konci dlouhého dne, tohle je to, na co se lidé doma dívají, aby si odpočinuli. Dívají se na příšerné, mysogynské, násilné činnosti. Z toho je mi smutno. Je tolik jiných věcí, co se dají dělat, tolik jiných myšlenek, které můžeme vkládat do našeho vědomí. Jsem tím velmi znepokojen."

Přeloženo z Herald Sun, 6. 8. 2009.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one